sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
niedziela, 06 maja 2018 14:24

Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.”

(1 J 4, 8)

1. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, także przekazane na konto bankowe. Bóg zapłać. Na obiady dla dzieci zebraliśmy 185 zł. Dziękuję również za pomoc w porządkach wokół naszego kościoła.

2. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim, o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, w przyszłą niedzielę zbiórka na cele inwestycyjne.

3. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

4. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha św.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przed Mszami św. odbędzie się katecheza pt. „Dlaczego Matka Boża nie jest cesarzową nieba?

6. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

7. W przyszłą środę nasza parafia będzie obchodziła uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową będzie sprawował ks. prał. Henryk Berka – emerytowany proboszcz parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy. Już teraz zapraszam wszystkich parafian na tę uroczystość.

8. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

9. Również w tym roku we współpracy z naszą szkołą organizujemy półkolonie dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Do końca maja proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. W planie jest opieka nad dziećmi w dniach 9-13 lipca w godzinach 9.00-15.00. Dziękuję Pani Dyrektor za podjęcie kierownictwa półkolonii. Zapisów można dokonywać w szkole lub w parafii. Ilość miejsc ograniczona.

10. Parafia w Murowańcu organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Medjugorie. Pielgrzymka jest formą wsparcia budowy kościoła. Zainteresowani mogą zgłosić się po dalsze informacje.

11. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

13. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Elżbieta Drzażdżyńska. W najbliższą środę odbędzie się pogrzeb śp. Zofii Urbańskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Rozłącz się – o skutkach nadużywania urządzeń elektronicznych:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

6 – 13 maja 2018