poniedziałek, 20 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
niedziela, 29 kwietnia 2018 17:40

Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity,

ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.”

(J 15, 5b)

1. Jak widzimy zostały zamontowane pozostałe kinkiety w nawie głównej. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, także przekazane na konto bankowe. Bóg zapłać. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na obiady dla dzieci.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego, w sobotę nabożeństwo wynagradzające ku czci Matki Bożej.

3. Od wtorku zaczyna się miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

4. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o 11.00, dodatkowa Msza św. o 12.30 w Goncarzewach.

5. W piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.

6. W przyszłą niedzielę wymienianki za zmarłych, nabożeństwo majowe po Mszy o 8.30, a po sumie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. W przyszłą niedzielę parafia w Dąbrówce Nowej będzie obchodziła swój odpust. Msza św. odpustowa będzie o godz. 11.30.

7. W tym roku nasza parafia również ma zamiar zorganizować półkolonie dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. W planach jest opieka nad dziećmi jeden tydzień od poniedziałku do piątku w jednym z dwóch tygodni lipca w godzinach np. 9.00-15.00.

8. Parafia w Murowańcu organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Medjugorie. Pielgrzymka jest formą wsparcia budowy kościoła. Zainteresowani mogą zgłosić się po dalsze informacje.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: W Komunii chodzi o więcej, Dobrowolność i przymus da się połączyć – o mediacji przed rozrodem; Patrz, kominiarz idzie.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Ciekawe tradycje związane z Uroczystością Zmartwychwstania:

29 kwietnia – 6 maja 2018

Jan Falba, Wiktoria i Jan Nowakowscy

Z prośbą o błogosławieństwo Boże i powrót do zdrowia dla Stanisława Kowalczyka za wstawiennictwem MB Nieustającej Pomocy – od kolegi Andrzeja

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ani w rocznicę urodzin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Adama w 53 roczn. urodzin i Edyty w 43 roczn. urodzin

NMP Królowej Polski

Stanisława i Zygmunt Nowiccy – z okazji urodzin i imienin, Urszula Kurdziel – 1 roczn. śmierci oraz zmarli z rodziny

Rozalia, Antoni i Paweł Łoś

Aleksander Witkowski – 25 roczn. śmierci, Marianna i Piotr Witkowscy, Adam, Anna, Henryk i Janina Demscy,

Stanisław Popielarski – int. od rodziny

Stanisława Kwiatkowska – 5 roczn. śmierci – od syna Tomasza z rodziną