niedziela, 22 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
środa, 25 kwietnia 2018 19:06

Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić,

i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

(J 10, 16)

1. Dzisiaj parafia p.w. Dobrego Pasterza w Białych Błotach obchodzi swój odpust parafialny.

2. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, także przekazane na konto bankowe. Bóg zapłać. Dziękuję również za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W najbliższy wtorek sprzed plebanii zostaną zabrane elelektrośmieci. Jeżeli ktoś chce się pozbyć niepotrzebnych rzeczy tego typu proszę je dostarczyć do wtorku do godz. 15.30.

5. W sobotę o godz. 15.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty. Otoczmy je naszą modlitwą.

6. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – będziemy zbierać ofiary na obiady dla dzieci z naszej szkoły.

7. Trwa jeszcze okres rozliczeń podatkowych. Ze stolika z gazetami można zabrać ulotki, które pomogą dokonać wyboru komu przekazać 1% podatku.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: książęczka-dodatek „Modlitwa na każdy dzień”.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Pragną zawrzeć sakrament małżeństwa:

Krzysztof Świerblewski – st. wolny, zam. Sicienko

Natalia Sierant – st. wolny, zam. w Sicienku zapowiedź 2

Kto wiedziałby o przeszkodach jest zobowiązany zgłosić je w biurze parafialnym

Dziewczyna oskarżona w sądzie, że jest katoliczką:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

22 – 29 kwietnia 2018

Łukasz Dąbrowski – w rocznicę śmierci

Marcin Drojma – z okazji imienin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w 18. rocznicę ślubu.

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Beaty Jasik w 50. rocznicę urodzin – od męża z rodziną

Z prośbą o potrzebne łaski i dary Ducha św. dla Jakuba

Leokadia Papierska – od syna Marka z rodziną

Aleksander Szczuczko – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak