niedziela, 22 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Drukuj Email
poniedziałek, 02 kwietnia 2018 16:26

[...] wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń,

który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył.”

(J 20, 8)

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składam drogim parafianom i gościom wszelkiego błogosławieństwa: Prawdziwej Bożej radości i pokoju, zdrowia, powodzenia we wszelkich dziedzinach życia, spełnienia marzeń i planów.

Jednocześnie dziękuję za życzenia z okazji dnia kapłańskiego i świąt wielkanocnych oraz za ofiary z okazji święcenia potraw. Dziękuję również za dary w naturze przekazane z tej okazji.

2. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Dziękuję za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów po spowiedzi oraz za pomoc w posprzątaniu plebanii. Panu Andrzejowi Gierszowi dziękuję za zamontowanie części kinkietów. Praca jeszcze nie jest zakończona. Panu Wojciechowi Mikołajczakowi za wykonanie nowej ramy do przygotowania dekoracji świątecznych. Wszystkim, którzy poświęcili czas i wysiłek do przygotowania ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

3. W poniedziałek zapraszam przed obelisk na godz. 21.37 na modlitwę ku czci św. Jana Pawła II.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W piątek przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na oktawę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego tego dnia nie obowiązuje post.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i bluźnierstwa.

7. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za zmarłych, a po Mszy św. o 11.00 będzie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca oraz tych, którzy przyjęli szkaplerz. Jest to również 2 niedziela miesiąca – będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii. Przypominam, że nasza parafia otrzymała dotację, która wymaga wkładu własnego. Dziękuję tym, którzy przekazali ofiary na konto bankowe.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.:

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Pragną zawrzeć sakrament małżeństwa:

1. Łukasz Wełnicki, st. wolnego, zam. w Dziemionnej

Marta Elżbieta Krowicka, st. wolnego, zam. w Sicienku zap. II

2. Maciej Rybarczyk, st. wolnego, zam. w Mniszewie

Natalia Magdalena Baran, st. wolnego, zam. w Sicienku, zap. II

Kto wiedziałby o przeszkodach powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

Zmartwychwstanie według wierzących i niewierzących:

1 – 8 kwietnia 2018

Wielkanoc

Łukasz Dąbrowski, Tomasz Dąbek, Sylwester Dąbrowski, Wacław Kanabaja

Leon Skobel, rodzice z obojga stron, zmarli z rodziny Skobel, Radzikowskich i Stolarskich

Wielkanocny

Zmarli z rodz. Kwiatkowskich z Zawady, Bronisława Rapata

Zmarli z rodz. Fortowskich i Nogów

Mirosław Harasimowicz – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak

Henryk Winiecki – 1 roczn. śmierci

Ryszard Kątnik – z okazji imienin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Justyny z okazji urodzin i imienin