poniedziałek, 20 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa Drukuj Email
niedziela, 25 marca 2018 13:35

Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.”

(Flp 2, 8)

1. Dzisiaj w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Zbieramy dzisiaj ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii. Dziękuję parafianom, którzy uczestniczyli w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w miniony piątek.

2. W poniedziałek jest dzień spowiedzi wielkopostnej. Okazja do spowiedzi św. przed południem od 10.00 do 10.30 oraz po południu od 16.30 do 18.00. W Goncarzewach od 16.30 do 17.00. Wykorzystajmy jak najlepiej te okazję.

3. Na kwiaty do grobu pańskiego możemy jeszcze składać ofiary na tacę w trakcie Gorzkich Żali lub do puszki na stoliku z gazetami.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie zapraszam chętnych do przygotowania dekoracji świątecznych – ciemnicy i Grobu Pańskiego.

5. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii – udam się na Mszę św. krzyżma do bydgoskiej katedry na godz. 10.00. Wieczorem Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, która rozpoczyna Triduum Paschalne, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Po liturgii Gorzkie Żale, a następnie czuwanie i adoracja do godz. 21.30.

6. W Wielki Piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości rozpoczniemy przy kościele o godz. 14.00, a zakończymy przy obelisku Jana Pawła II. Zabierzmy znicze, które złożymy przy obelisku św. Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły, zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę. Adoracja w ciemnicy, a następnie przy Grobie Pana Jezusa przez cały Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę. Adoracja i święcenie potraw wg planu.

7. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00, pamiętajmy o przyniesieniu świec. Ta liturgia jest nazywana „świętem świąt” bowiem upamiętnia całą drogę ludzkości od stworzenia do momentu Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. W niedzielę Mszę św. o godz. 7.00 poprzedzi Procesja Eucharystyczna, następna Msza o godz. 11.00. W poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze święte jak w niedzielę. W Goncarzewach Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w poniedziałek wielkanocny o godz. 12.30. Modlitwa za zmarłych i spotkanie wspólnoty Żywego Różańca będzie w 2 niedzielę wielkanocną.

8. Pragnę z radością Was zawiadomić, że w tym tygodniu będą instalowane nowe, długo oczekiwane, kinkiety do naszego kościoła. Drugą radosną wiadomością jest przyznanie przez Urząd Marszałkowski na rzecz naszej parafii dofinansowania na remont zachodniej ściany naszego kościoła w wysokości 69 tys. zł.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: książeczka-dodatek: „Modlitwa na każdy dzień”.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

12. Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mirosław Harasimowicz z Goncarzewa. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

13. Pragną zawrzeć sakrament małżeństwa:

1. Łukasz Wełnicki, st. wolnego, zam. w Dziemionnej

Marta Elżbieta Krowicka, st. wolnego, zam. w Sicienku zap. I

2. Maciej Rybarczyk, st. wolnego, zam. w Mniszewie

Natalia Magdalena Baran, st. wolnego, zam. w Sicienku, zap. I

Kto wiedziałby o przeszkodach powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

Adoracja w sobotę przy grobie Pana Jezusa:

godz. 10.00 - klasy od I do V p. Elżbieta Lisiecka
godz. 11.00 - klasy VI i VII oraz gimnazjalne p. Ilona Biegańska
godz. 12.00 - ulice: Czereśniowa, Wiatrakowa, Dębowa, Nakielska, Akacjowa, Kasztanowa, Wierzbowa,
godz. 13.00 - ulice: Bydgoska, Stawowa, Dąbrowiecka, Budy, Ogrodowa, Owocowa, Grabowa, Jaworowa, Klonowa, Wiklinowa,
godz. 14.00 - ulice: Mrotecka, Sportowa, Polna, Porzeczkowa, Nasypowa, Kolejowa, Boczna, Krótka, Jesionowa
godz. 15.00 - Żywy Różaniec Matek i Ojców
Od godz. 16.00 - dla wszystkich.

Święcenie potraw wg następującego planu:

godz. 9.30 - Chmielewo u p. Jarzembskich
godz. 10.30 - Smolary p. Marach
godz. 10.45 - Kasprowo
godz. 11.00 - Goncarzewy - kaplica
godz. 11.15 - Ugoda p. Łoś

godz. 11.30 - Zakład Karny
godz. 12.15 - p. Kozłowscy
godz. 13.15 - p. Krasulak

godz. 14.00 i 15.00 - w Sicienku

Dlaczego data Wielkanocy jest zmienna?

25 marca – 1 kwietnia 2018

Palmowa

Zygmunt Nowicki i Wacław Parzonko – z okazji urodzin oraz zmarli z rodziny Nowickich, Pawlak, Parzonko i Sałańskich

Florian Ratajczak – 19 roczn. śmierci oraz zmarli z rodziny Ratajczak