wtorek, 19 marca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
niedziela, 18 marca 2018 20:59

Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie,

zachowa je na życie wieczne.”

(J 12, 25)

1. Dzisiaj przed Mszami modlimy się za naszych zmarłych. Po Mszy św. o 8.30 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli, a po Mszy o 11.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

2. Jutro będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msza św. będzie w języku łacińskim. O godz. 19.00 zapraszam na próbę naszego chórku „Boże Echo”.

3. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach parafialnych. Dziękuję za świadectwo wiary, za wspólną modlitwę oraz złożone ofiary. Nauczycielom i wychowawcom dziękuję za towarzyszenie dzieciom i młodzieży w rekolekcjach.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a na godz. 19.30 zapraszam Radę Duszpasterską w celu omówienia przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św.. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież, która przyjęła bierzmowanie.

6. Podobnie jak ubiegłymi laty odbędzie się droga krzyżowa „Świętych Męczenników” na wzór EDK. Rozpocznie się ona 23 marca Mszą św. o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Następnie wyruszy na trasę do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie. Będzie się ona pokrywała z trasą, którą pokonywaliśmy w ubiegłych latach. Informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii w Sicienku. Rozważania można pobrać z oficjalnej strony EDK. Zapisy przed przed Mszą św. Tym razem jednak nasza trasa najprawdopodobniej nie będzie widoczna na oficjalnej stronie EDK.

7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm odbędzie się podczas każdej Mszy św. Przed Mszami św. będzie katecheza: „Dlaczego Wielkanoc jest świętem ruchomym?”.

8. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w przyszły poniedziałek 26 marca. Okazja do spowiedzi będzie przed południem od 10.00 do 10.30 oraz po południu od 16.30 do 18.00. W Goncarzewach od 16.30 do 17.00. Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki do spowiedzi wielkopostnej. Do puszki można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Jest również czasopismo dla dzieci „Dominik” i „Mały Przewodnik Katolicki”

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

O miłości wystukanej alfabetem Morse'a w stalinowskim więzieniu:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

18 – 25 marca 2018

Jan Erdmann – 5 roczn. śmierci

Stanisława Maj – 12 roczn. śmierci, Ignacy Maj i Eugeniusz Jagielski – 13 roczn. śmierci

Zygmunt Nowakowski – 20 roczn. śmierci, Józef Kordyś – z okazji imienin

W intencji dobroczyńców naszej parafii

O mądrość, cierpliwość i miłosierdzie dla kapłanów w posłudze spowiedniczej

Stanisław Kowalski – 9 roczn. śmierci – od dzieci z rodzinami

Jan Racinowski – 24 rocznica śmierci

Palmowa

Zygmunt Nowicki i Wacław Parzonko – z okazji urodzin oraz zmarli z rodziny Nowickich, Pawlak, Parzonko i Sałańskich