sobota, 19 października 2019

Statystyka

Odsłon : 1246253

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Droga krzyżowa EDK 2018 Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
środa, 14 marca 2018 14:59

 

Droga krzyżowa „Świętych Męczenników”

na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

 

Podobnie jak ubiegłymi laty odbędzie się droga krzyżowa „Świętych Męczenników” na wzór EDK. Rozpocznie się ona 23 marca Mszą św. o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Następnie wyruszy na trasę do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie. Będzie się ona pokrywała z trasą, którą pokonywaliśmy w ubiegłych latach (z jednym wyjątkiem).

Z uwagi na bardziej rygorystyczne procedury i wymagania ze strony organizatorów EDK oraz zbyt późne rozpoczęcie przygotowań z mojej strony (za co przepraszam) prawdopodobnie nasza trasa może się nie znaleźć na oficjalnej stronie EDK. Tym niemniej droga krzyżowa „Świętych Męczenników” na wzór EDK się odbędzie. Będzie miała charakter bardziej ekstremalny bo każdy będzie zdany wyłącznie na siebie – odsyłam do oficjalnej strony EDK. Jest to zapewne związane z doświadczeniami poprzednich edycji EDK i mogącymi wyniknąć w trakcie wędrówki problemami. Najkrócej mówiąc: Każdy uczestnik jest zdany wyłącznie na siebie i towarzyszące mu osoby. Organizator nie bierze na siebie odpowiedzialności za zaistniałe negatywne doświadczenia i nie zapewnia pomocy, gdyby takie się zdarzyły. Trzeba wziąć to pod uwagę, że warunki w tym roku mogą być trudniejsze.

Informacje odnośnie EDK „Świętych Męczenników” można znaleźć na stronie internetowej parafii w Sicienku. Rozważania można pobrać z oficjalnej strony EDK. Zapisy przed przed Mszą św. Jest możliwość otrzymania opisu trasy drogą elektroniczną w formacie PDF po przysłaniu prośby na adres parafii:

 

Zapraszam do udziału i pozdrawiam.

ks. Krzysztof Danowski

Sprawy pilne: 793 857 190

parafialny adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 15:00