piątek, 19 kwietnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
niedziela, 11 marca 2018 17:20

Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego;

każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne.”

(J 3, 16)

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. W dalszym ciągu zbieramy ofiary na ogrzewanie. Po Mszy św. o godz. 8.30 będą Gorzkie Żale. Na obiady dla dzieci z naszej szkoły zebraliśmy 139 zł.

2. Od dzisiaj rozpoczynają się nasze rekolekcje parafialne. Prowadzi je ks. Jerzy Ptach – emerytowany proboszcz parafii w Śmiłowie. Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj podczas Mszy św.. Dodatkowa nauka dla małżeństw i narzeczonych po Mszy św. o godz. 11.00. Dalszy ciąg rekolekcji w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek po Mszy św. odbędzie się szkaplerzna droga krzyżowa. Od poniedziałku do środy będą trwały rekolekcje dla dzieci naszej szkoły. Nauki dla klas 0-5 od godz. 8.00 do 9.00, a dla klas 6-7 i gimnazjum od 9.30 do 10.30. Proszę rodziców o zainteresowanie się czy ich dzieci uczęszczają na rekolekcje. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji oraz o dostosowanie swoich zajęć by móc w nich uczestniczyć.

2. Z wielką radością pragnę zawiadomić parafian, że w sobotę zostały zamontowane nowe sosnowe drzwi zewnętrzne do zakrystii. Zostały one wykonane w zakładzie pana Wojciecha Mikołajczaka, któremu dziękuję za pięknie, i jestem przekonany solidnie, wykonaną pracę. Bóg zapłać. Przy wizerunku św. Andrzeja można natomiast zobaczyć odnowiony kinkiet. Po drobnej korekcie kinkiety, które już zostały wykonane zostaną zamontowane w naszym kościele. Mam nadzieję, że nastąpi to już niebawem.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św.. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież, która przyjmie bierzmowanie. Przypominam również o przystąpieniu w tym czasie do spowiedzi wielkopostnej, która będzie przygotowaniem do pełnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki do spowiedzi wielkopostnej.

5. W przyszłą niedzielę przed Mszami pomodlimy się za naszych zmarłych. Po Mszy św. o 8.30 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli, a po Mszy o 11.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

7. Msza św. łacińska w tym miesiącu będzie po przyszłej niedzieli.

8. Za dwa tygodnie przed Mszami będzie katecheza: „Dlaczego Wielkanoc jest świętem ruchomym?”.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Jest również czasopismo dla dzieci „Dominik” i „Mały Przewodnik Katolicki”

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Strony internetowe o różańcu i szkaplerzu:

11 – 18 marca 2018

Krzysztof Jarzębski – 16 roczn. śmierci

Weronika i Aleksander Ligarzewscy, Alicja Litewka

rekolekcje

Adam Szreder – od siostry i siostrzenicy

rekolekcje

Henryk Rosiak – 9 roczn. śmierci

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Pawła z okazji 42 rocznicy urodzin oraz dla Szymonka

Janina i Henryk Góreccy

Henryka Brochocka – z okazji urodzin oraz Antoni Brochocki

Janina Deja – w rocznicę śmierci