piątek, 19 kwietnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2018 13:17

To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi,

a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.”

(1 Kor 1, 25)

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Wyjątkowo dzisiaj zbieramy na obiady dla dzieci z naszej szkoły.

2. W minioną środę przeżywaliśmy wizytację naszej parafii przez biskupa ordynariusza Jana Tyrawę. Pragnę gorąco podziękować wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w przygotowaniach do tego wydarzenia oraz wzięli w nim udział. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół parafialny, kaplicę w Goncarzewach, salę na spotkanie w Ośrodku Kultury oraz plebanię na przyjęcie gości. Pani Beacie dziękuję za przygotowanie poczęstunku na plebanii. Składam podziękowania wszystkim, którzy tak licznie zgromadzili się na wspólnej modlitwie i przeżywaniu sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Dziękuję za piękne świadectwo życia wspólnoty parafialnej. Dziękuję również Radzie Gminy za zaproszenie ks. Biskupa na sesję Rady i za krótkie spotkanie.

2. Od poniedziałku do środy będę głosił rekolekcje szkolne w Pobiedziskach. Dlatego w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św.. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież, która przyjmie bierzmowanie. Przypominam również o przystąpieniu w tym czasie do spowiedzi wielkopostnej, która będzie przygotowaniem do pełnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki do spowiedzi wielkopostnej.

4. Przepraszam za moją nieobecność u chorych w ostatni piątek. Było to spowodowane stanem chorobowym. Postaram się nawiedzić chorych w najbliższy piątek w tych samych godzinach.

5. Od przyszłej soboty do wtorku będą odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Będzie je głosił ks. Jerzy Ptah, emerytowany proboszcz parafii w Śmiłowie. W niedzielę odśpiewamy Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 8.30, a po Mszy św. o 11.00 będzie nauka stanowa dla małżeństw i narzeczonych. Od następnego poniedziałku ks. Jerzy poprowadzi też rekolekcje dla dzieci z naszej szkoły. Proszę o modlitwę w intencji rekolekcji oraz o dostosowanie swoich zajęć by móc w rekolekcjach uczestniczyć.

6. Za tydzień będzie druga niedziela miesiąca. Zbierane ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i plebanii.

7. Katecheza niedzielna wyjątkowo będzie w 3 niedzielę miesiąca, a Msza św. łacińska w tym miesiącu będzie po 3 niedzieli.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Makieta świątyni jerozolimskiej; Szkody trudno oszacować – o Marcu '68; Kobiety Boga; Po co świętemu kobieta; Żłobek to nie wszystko; Wspólnie możemy budować dobry świat – opowiada o obozie; Msza na zamówienie; Jak inteligent zmienił się w Żyda; Jest również czasopismo dla dzieci „Dominik” i „Mały Przewodnik Katolicki”

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Zwiedzanie „Świątyni Jerozolimskiej”:

4 – 11 marca 2018

Tomasz Dąbek – z okazji urodzin i imienin

Leon Skobel – z okazji urodzin i imienin oraz w rocznicę śmierci z prośbą o radość życia wiecznego

Gertruda Ziółkowska – od córki Małgorzaty z mężem

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Natalii, Irminy i Wiesława z okazji urodzin

Anna i Zygmunt Bryl, Zofia Mateja i Janek Erdmann

Z prośbą o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla Bożeny Kownackiej – intencja od całej rodziny

Tadeusz Kochański – od uczestników pogrzebu

Krzysztof Jarzębski – 16 roczn. śmierci