piątek, 19 kwietnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
niedziela, 25 lutego 2018 12:40

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

(Rz 8, 31b)

1. Dziękuję wszystkim, którzy pomimo mrozu przyszli pomóc w posprzątaniu kościoła i przygotowaniu go na wizytację naszego biskupa. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na papieskie dzieła misyjne „Ad Gentes”. Możemy potraktować te ofiary jako jałmużnę wielkopostną. Na obiady dla dzieci z naszej szkoły wyjątkowo będziemy zbierać w przyszłą niedzielę.

2. Jutro o godz. 17.00 ostatnia próba przed bierzmowaniem. Po Mszy św. próba naszego chórku „Boże Echo”.

3. W środę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej parafii przeprowadzoną przez naszego Biskupa Ordynariusza. Jej program jest następujący:

15.00 – Msza św. w kaplicy w Goncarzewach

16.15 – spotkanie z przedstawicielami grup formacyjnych i Rady Parafialnej w sali Ośrodka Kultury.

18.00 – Główna Msza św. wizytacyjna z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii

19.15 – kolacja na plebanii, wizytacja biura parafialnego

Zapraszam wszystkich parafian do uczestniczenia w tym ważnym dla naszej wspólnoty wydarzeniu. Proszę o modlitwę w intencji jej dobrego przebiegu.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św.. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież, która przyjmie bierzmowanie. Przypominam również o przystąpieniu w tym czasie do spowiedzi wielkopostnej, która będzie przygotowaniem do pełnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki do spowiedzi wielkopostnej.

6. W piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św., o 17.30 droga krzyżowa, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Przypominam, że wypełnienie wymagań pierwszego piątku miesiąca to przystąpienie do spowiedzi św. oraz do Komunii św.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

8. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszami św. pomodlimy się za naszych zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

9. Od zeszłej niedzieli trwają w Łochowie katechezy dla narzeczonych. Będą się one odbywać do 25 marca. Spotkania po Mszy św. o godz. 17.00.

10. W tym tygodniu w naszym dekanacie odbędą się dwa odpusty ku czci św. Kazimierza Królewicza. W Kruszynie w sobotę o godz. 18.00 i w Łochowie w niedzielę o godz. 13.00.

11. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajduje się dodatek „Modlitwa na każdy dzień”. Jest również czasopismo dla dzieci „Dominik”.

13. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

14. Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Aleksander Szczuczko z Kasprowa. Jego pogrzeb odbył się w środę. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Rekolekcje wielkopostne z ks. Piotrem Glasem:

25 lutego – 4 marca 2018

Michalina i Piotr Ezop oraz Kazimierz Świetlik

Kazimierz Guczalski – z okazji urodzin i imienin

Czesława Łakoma – I roczn. śmierci

Msza św. sprawowana przez ks. bpa Jana Tyrawę

W intencji mieszkańców Goncarzewa

Msza św. wizytacyjna sprawowana prze ks. bpa Jana Tyrawę

z udzieleniem sakramentu bierzmowania

Irena, Gertruda i Józef Jaracz

Aleksander Szczuczko – od uczestników pogrzebu