wtorek, 19 marca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
niedziela, 18 lutego 2018 17:32

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

(Mt 1, 15b)

1. Dzisiaj przed Mszami św. zapraszam na kilkuminutową katechezę nt. „Porządek miłości – czy wszystkim trzeba pomagać?” Po Mszy św. o 8.30 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli, a po Mszy św. o 11.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

2. Dziękuję Państwu Kluskom za pomoc w przygotowaniu dekoracji wielkopostnej oraz przygotowaniu kościoła na środę popielcową.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św.. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

4. Próby przed bierzmowaniem w środę i w piątek o godz. 17.00. Proszę, aby oprócz kandydatów do bierzmowania przyszli także świadkowie.

5. W środę po Mszy św. jak zwykle Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W sobotę o 9.00 proszę o pomoc w posprzątaniu i przyozdobieniu kościoła na zbliżającą się wizytację biskupią. Szczególnie proszę o tę pomoc rodziców i młodzież do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszki na papieskie dzieła misyjne „Ad gentes”. Możemy potraktować te ofiary jako jałmużnę wielkopostną. Na obiady dla dzieci z naszej szkoły będziemy zbierać wyjątkowo w pierwszą niedzielę miesiąca.

8. W ostatnim dniu lutego odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez naszego Biskupa Ordynariusza. Tego dnia również młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Proszę o modlitwy w intencji owocnego przebiegu tego wydarzenia. Program jest już ustalony.

9. Od dzisiejszej niedzieli w Łochowie rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych. Będą się one odbywać do 25 marca. Spotkania po Mszy św. o godz. 17.00.

10. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Jest również czasopismo dla dzieci „Dominik”.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Porządek w miłości:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

18 – 25 lutego 2018

Kazimierz Gaszyński – 16 roczn. śmierci i rodzice z obojga stron

Stanisława – 8 roczn. śmierci

Aleksander Szczuczko - pogrzebowa

Małgorzata Dobrowolska – z okazji urodzin i imienin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Ewy z okazji 55. urodzin

Danuta Turek – 3 roczn. śmierci

Barbara Kowalska – 1 roczn. śmierci – od dzieci z rodzinami