poniedziałek, 20 maja 2019

Statystyka

Odsłon : 1183488

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 11 lutego 2018 16:34Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie,

wszystko na chwałę Bożą czyńcie.”

(1 Kor 10, 31)1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o niesieniu pomocy osobom chorym w cierpliwym niesieniu chrystusowego krzyża. Dzisiaj również druga niedziela miesiąca, zebrane ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i plebanii. Jednocześnie składam gorące Bóg zapłać za składane ofiary także na konto bankowe.

2. Jutro Msza św. wieczorna będzie w języku łacińskim. W czasie tej Mszy św. będzie można przyjąć sakramentu chorych.

3. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 16.00 i 18.00 oraz w Goncarzewie o 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz spożycie jednego posiłku do syta oraz dwóch lekkich. Obowiązuje on osoby od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia mają zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie ma dyspensy od postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ofiary ze Środy Popielcowej będą przeznaczone na potrzeby hospicjów naszej diecezji.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św.. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

5. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zapraszam na kilkuminutową katechezę nt. „Porządek miłości – czy wszystkim trzeba pomagać?” Po Mszy św. o 8.30 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli, a po Mszy św. o 11.00 odśpiewamy Gorzkie Żale.

6. W ostatnim dniu lutego odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez naszego Biskupa Ordynariusza. Tego dnia również młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Proszę o modlitwy w intencji owocnego przebiegu tego wydarzenia. W tym tygodniu będzie znany program tej wizytacji.

7. Od niedzieli 18 lutego w Łochowie rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych. Będą się one odbywać do 25 marca. Spotkania po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Jest również czasopismo dla dzieci „Dominik”.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św. 

Proboszcz poleca:

Był gangsterem, teraz głosi Chrystusa:

http://www.fronda.pl/a/byl-gangsterem-teraz-glosi-chrystusa-mocne-swiadectwo-mariusza,105932.html

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

11 – 18 lutego 2018

 

 

 

 

Niedziela

11.02

8.30

Irena Kozłowska – 1 roczn. śmierci od syna Macieja i córek Marii i Barbary

11.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Wandy w 85. rocznicę urodzin

poniedziałek

12.02

18.00

Tadeusz Kochański – od mieszkańców bloku (łacińska)

wtorek

13.02

8.30

Melania Kaźnica

środa

14.02

Środa popielcowa

16.00

Eugeniusz Kaźmierkowski – 17 roczn. śmierci oraz zmarli z rodziny

18.00

Marcin Drojma – z okazji urodzin – od rodziców i rodzeństwa

19.00

Goncarzewy

W intencji parafian żywych i zmarłych

czwartek

15.02

8.30

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Rafała, Tomasza i Amelki – z okazji urodzin

piątek

16.02

18.00

Leonard Wawrzyniak – 3 roczn. śmierci, Genowefa, Pelagia i Leon Wawrzyniak

sobota

17.02

16.30

Goncarzewy

Bronisław Kwiatkowski – 3 roczn. śmierci – od syna Tomasza z rodziną

18.00

Genowefa i Władysław Krowiccy – z okazji urodzin

Niedziela

18.02

8.30

Kazimierz Gaszyński – 16 roczn. śmierci i rodzice z obojga stron

11.00

Stanisława – 8 roczn. śmierci

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 


Poprawiony: sobota, 17 lutego 2018 08:46