sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 28 stycznia 2018 16:31

Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę,

a nie jak uczeni w Piśmie.”

(Mk 1,21)

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie nawiedzenie rodzin czyli kolędę. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaprosili kapłana i ministrantów na wspólną modlitwę. Dziękuję za życzliwość, ciekawe rozmowy, poczęstunki oraz za złożone ofiary. W przyszłą niedzielę przedstawię podsumowanie kolędy. Przypominam, że jeszcze do 2 lutego istnieje możliwość umówienia się na inny dogodny termin kolędy.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Zbieramy ofiary do puszki na obiady dla dzieci z naszej parafii.

3. W poniedziałek Msza św. o 18.00 będzie w języku łacińskim. O godz. 19.00 pierwsze w nowym roku spotkanie naszego chórku „Boże Echo”.

4. W środę po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Proszę, aby kandydaci do bierzmowania w tym tygodniu dopełnili wszelkie zaległości w przygotowaniu do bierzmowania: zdali Ewangelię lub materiał z katechizmu oraz oddali odręcznie napisany życiorys świętego patrona i motywacją przyjęcia tego sakramentu. Proszę też o przyniesienie dzienniczków i katechizmów.

6. W piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Tego dnia obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli w tradycji polskiego Kościoła Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone świece komunijne. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego będziemy zbierać ofiary na zakony kontemplacyjne.

7. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam chętnych do rozebrania dekoracji świątecznych. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

8. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszami św. pomodlimy się za naszych zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

9. Już dzisiaj chcę podać do wiadomości, że nie będzie mnie od przyszłego poniedziałku 5 lutego do piątku 9 lutego. Proszę w tym tygodniu załatwić najpilniejsze sprawy.

10. Od dzisiaj za miesiąc odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez naszego Biskupa Ordynariusza. Tego dnia również młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Proszę o modlitwy w intencji owocnego przebiegu tego wydarzenia.

11. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: dodatek-książeczka „Modlitwa na każdy dzień”.

13. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Na czym polega wizytacja parafii przez biskupa?:

28 stycznia – 4 lutego 2018

Jan Rakoczy – 10 roczn. śmierci

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo z okazji urodzin

Tadeusz Kochański – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak (łacińska)

Z prośbą o powrót do zdrowia i potrzebne łaski dla bratanicy

Maria i Maciej – z okazji imienin

Z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie dla córki Agnieszki

Małgosia Kozłowska – w roczn. śmierci, Elżbieta i Jerzy Jarząbek – w roczn. śmierci

Edmund Dornowski – 5 roczn. śmierci

Mieczysław Weyna – 36 roczn. śmierci, Joanna i Franciszek Weyna