sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu Drukuj Email
niedziela, 17 grudnia 2017 21:11

Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się! Pan jest blisko.”

(Flp 4, 4.5)

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Zbierane dzisiaj ofiary do puszki będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na wschodzie. Na odbudowę spalonego dachu kościoła w Ciężkowie parafia Słupy zebraliśmy 160 zł. Ofiary te już zostały przekazane. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj po Mszach św. odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli.

3. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na roraty, które trwają jeszcze w najbliższym tygodniu, a więc w poniedziałek, środę i piątek.

4. Jutro w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa. Okazja do spowiedzi po południu od godz. 16.00 do 18.00. O godz. 18.00 będzie Msza św. roratnia. Proszę tak zaplanować sobie zajęcia, aby wszyscy należycie się przygotowali duchowo do świąt Bożego Narodzenia.

5. W poniedziałek nie będzie próby naszego chórku „Boże Echo”.

6. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania.

7. Również w tym roku można nabyć bilety na koncert „Betlejem w Bydgoszczy”, który odbędzie się 7 stycznia 2018 roku o godz. 18.00 w hali „Łuczniczka”. Bilety są w cenie 40, 60 i 80 zł. Zachęcam do przeżycia tego wydarzenia. Bilety mogą być dobrym prezentem świątecznym. Proszę o szybką decyzję bowiem niesprzedane bilety trzeba zwrócić do Kurii.

8. Są jeszcze do nabycia świece corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena małej świecy wynosi 5 zł, a dużej 15 zł. Przypominam, że część dochodu ze sprzedaży tych świec pozostaje w parafii. Są także opłatki wigilijne. Można jeszcze odbierać książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych. Odbiór w kaplicy pod chórem.

9. W piątek, 22 grudnia, udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Do czwartku proszę zgłosił tych, którzy nie są na stałej liście.

10. Przygotowanie żłóbka i dekoracji świątecznej będzie w piątek 22 grudnia po Mszy wieczornej. Zapraszam chętnych do pomocy.

11. Przyszła niedziela jest jednocześnie IV Niedzielą Adwentu oraz dniem Wigilii. Msze św. przedpołudniowe należą jeszcze do czasu oczekiwania, a w nocy do I Święta Bożego Narodzenia.

12. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Zawsze zapomnę – o chorobie Alzheimera; Nie będziesz żałować miłości – o opiece nad chorymi; Bohaterowie z sąsiedztwa; Wyszyński, papieże i polityka wschodnia; dla rodziców: Niby bajki – dlaczego są niebezpieczne? Polski Marco Polo;

14. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Propozycje przebiegu wieczerzy wigilijnej w formacie PDF:

17 – 24 grudnia 2017

Michalina i Piotr Ezop oraz Kazimierz Świetlik

Jan, Marta i Wacław Motak oraz zmarli z rodziny

Tadeusz Owczarzak

Jan Erdmann – 30 roczn. urodzin

Z prośbą o pobożne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia w rodzinie

Z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej i umocnienie wiary dla całej rodziny

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla rodziny

Janina Chyrchel – 18 roczn. śmierci, Józef Drzażdżyński – 50 roczn. śmierci

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Chmielewa

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Krystyny i Jerzego w 49 rocznicę ślubu