piątek, 19 kwietnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu Drukuj Email
poniedziałek, 11 grudnia 2017 22:42

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;

wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże.”

(Łk 3, 4.6)

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu a jednocześnie druga niedziela miesiąca. Zbierane dzisiaj ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i plebanii. Do puszki możemy złożyć ofiary na odbudowę spalonego dachu kościoła w Ciężkowie parafia Słupy.

2. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na roraty, które będą 3 dni w tygodniu, a więc w poniedziałek, środę i piątek. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz serca z wypisanymi dobrymi uczynkami.

3. W poniedziałek i środę (16.20 do 16.50) młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie mogła zdawać zadany materiał z katechizmu.

4. W poniedziałek Msza św. roratnia będzie w języku łacińskim, a o godz. 19.00 kolejna próba naszego chórku „Boże Echo”.

5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić imieniny naszego Biskupa, którego patronem jest św. Jan od Krzyża. Polećmy w osobistych modlitwach naszego Pasterza.

7. W niedzielę za tydzień po Mszach św. odmówimy litanie do św. Andrzeja Boboli. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na wschodzie.

8. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia. Szczegóły w późniejszym terminie.

9. Są do nabycia świece corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena małej świecy wynosi 5 zł, a dużej 15 zł. Przypominam, że część dochodu ze sprzedaży tych świec pozostaje w parafii. Są także opłatki wigilijne. Można jeszcze odbierać książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych. Odbiór w kaplicy pod chórem.

10. Przygotowanie żłóbka i dekoracji świątecznej będzie 22 grudnia po Mszy wieczornej. Zapraszam chętnych do pomocy.

11. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

12. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Konfesjonał – strefa tajemnicy; Z kamieniami na ambonę; Uczeń na dwa etaty; Co może przynieść nowy rok;

13. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Artykuły o darach Ducha Świętego:

I N T E N C J E M S Z A L N E

10 – 17 grudnia 2017

Marcin Drojma – w roczn. śmierci – od rodziców i rodzeństwa

Leon i Genowefa Borkowscy

Czesława i Bronisław Lisieccy (łacińska w rycie zwyczajnym)

Janina – 7 roczn. śmierci i Eugeniusz Walkiewicz

Z prośbą o łaskę dobrego przeżycia Adwentu dla najbliższych

Zmarli rodzice: Agnieszka i Wojciech Łapacz, Eugenia i Lech Augustyniak oraz zmarli z rodziny

Halina Szumotalska – 21. roczn. śmierci

Leszek Włoch – 16 roczn. śmierci, Tadeusz Erdmann i zmarli z rodziny