czwartek, 25 kwietnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1162944

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:23

 Lecz co wam mówię, mówię wszystkim: Czuwajcie!

(Mk 13, 37)1. Dzisiaj I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Będziemy w nim bardziej dostrzegać działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu kościoła na czas Adwentu. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

2. Wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych zapraszam na roraty, które będą 3 dni w tygodniu, a więc w poniedziałek, środę i piątek. Proszę, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony oraz serca z wypisanymi dobrymi uczynkami.

3. W poniedziałek i środę od 16.30 do 17.30 młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie mogła zdawać zadany materiał z katechizmu.

4. W poniedziałek o godz. 19.00 kolejna próba naszego chórku „Boże Echo”.

5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie na spotkanie Kręgu Biblijnego.

7. Za tydzień czasie Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki. Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbierane ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i plebanii. Decyzją ks. Biskupa będziemy zbierać ofiary do puszki na odbudowę dachu kościoła w Ciężkowie (parafia Słupy), który spłonął 29 listopada. Od przyszłej niedzieli kilka minut przed Mszami św. będą odbywały się katechezy dotyczące prawd wiary i życia Kościoła.

8. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 18 grudnia. Szczegóły w późniejszym terminie.

9. Są już do nabycia świece corocznej akcji Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Cena małej świecy wynosi 5 zł, a dużej 15 zł. Przypominam, że część dochodu ze sprzedaży tych świec pozostaje w parafii. Są także opłatki wigilijne. Można jeszcze odbierać książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych. Odbiór w kaplicy pod chórem.

13. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

14. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Masakra na Synaju; Sztuka czekania; Preludium Bożego Narodzenia – jak narodził się Adwent; Uciekamy od tematu śmierci; Jezus śni się muzułmanom; Rosyjski Kościół męczenników; Narkoman dotyka horyzontu – o filmie „Niepokonany”;

15. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Proboszcz poleca:

Wielka i niepojęta tajemnica Trójcy Świętej:

http://www.fronda.pl/a/wielka-niepojeta-tajemnica-trojcy-swietej,94460.html 

 

I N T E N C J E   M S Z A L N E

 

3 – 10 grudnia 2017

 

 

 

 

Niedziela

3.12

8.30

Barbara, Andrzej i Franciszek

11.00

Anna i Jan Stasiak

poniedziałek

4.12

18.00

Z prośbą o zdrowie i powrót do pełni sił dla p. Elżbiety Lisieckiej – od uczniów kl. I SP i ich rodziców

wtorek

5.12

8.30

W intencji parafian żywych i zmarłych

środa

6.12

18.00

Z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, a szczególnie szczęśliwą operację dla Zofii Skobel

czwartek

7.12

8.30

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Piotra – w 30 roczn. urodzin, Macieja – w 32 roczn. urodzin i Wiesława – z okazji imienin

piątek

8.12

18.00

Tadeusz Owczarzak – od siostry Elżbiety z rodziną

sobota

9.12

16.30

Goncarzewy

Antoni Brochocki – z okazji urodzin i Henryka Brochocka

18.00

Aleksander Jakubczak – z okazji imienin

Niedziela

10.12

8.30

Marcin Drojma – w roczn. śmierci – od rodziców i rodzeństwa

11.00

Leon i Genowefa Borkowscy

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: wtorek, 05 grudnia 2017 20:21