sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXIII Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 27 listopada 2017 09:00

Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie.

Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.”

(Mt 25, 29)

1. Dziękuję za ofiary z ubiegłej niedzieli przeznaczone na ogrzewanie kościoła i plebanii. Dziękuję również za ofiary na potrzeby Kościoła Prześladowanego. Zebraliśmy 86 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Składam również podziękowania za piękne kwaity do naszego kościoła.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

3. Od piątku trwa nowenna przed przeżyciem rocznicy Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który dokonał się rok temu. Dzisiaj nowenna po Mszy św. o 8.30.

4. W poniedziałek i środę od 16.30 do 17.30 młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie mogła zdawać zadany materiał z katechizmu.

5. W poniedziałek o godz. 19.00 kolejna próba naszego chórku „Boże Echo”.

6. Za tydzień będziemy obchodzić ostatnią niedzielę roku liturgicznego, która tradycyjnie jest Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca będziemy zbierali ofiary na obiady dla dzieci z naszej parafii.

7. Do końca listopada można składać wymienianki roczne, najlepiej w biurze parafialnym lub zakrystii.

8. Można już odbierać zamówione Pisma św.. Są też do nabycia książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych w cenie 15 zł. Odbiór w kaplicy pod chórem.

9. Jest kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencje mszalne. Do nabycia jest również kalendarz ścienny, który jest cegiełką na rzecz Zakonu św. Łazarza, który założył i prowadzi w Bydgoszczy Hospicjum Perinatalne. Cena kalendarza wynosi 50 zł.

10. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Smog nasz powszedni; Razem dla Aleppo; Wolontariat? Obowiązkowo; Ubóstwo ma wiele odcieni; Biżuteria to cierpienie i krzyż; Kiedy umiera pół mnie – o śmierci współmałżonka; Wiara pana Romana – o Romanie Dmowskim; dla rodziców: Z internetu nic nie znika;

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Świadectwo dla „wierzących, ale niepraktykujących”:

O seniorach, którzy odnaleźli się po 60 na portalu „Dojrzali - Wspaniali”:

I N T E N C J E   M S Z A L N E

19 – 26 listopada 2017

Łukasz Dąbrowski – z okazji urodzin

Zmarli rodzice: Halina i Alojzy Fortowscy oraz zmarli dziadkowie z obojga stron

Lucyna i Zenon Ostrowiccy

Z prośbą o zdrowie i ulgę w cierpieniu dla siostry Doroty

O błogosławieństwo Boże i zdrowie dla chrześniaczki Sabiny oraz jej rodziny

Natalia Markiewicz – 1 roczn. śmierci – od dzieci z rodzinami

Jan Banaś, Czesława, Wacław i Jan Dołęga oraz zmarli z rodziny z obojga stron

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Andrzeja z okazji urodzin i imienin