środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 19 listopada 2017 07:29

Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was.

Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.”

(Mt 12, 1-13)

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentują montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Wszystkich, którzy chcieliby uczcić Święto Niepodległości zapraszam o godz. 15.00 do Ośrodka Kultury na „Biesiadę patriotyczną”. Będziemy mieli okazję wspólnie śpiewać znane patriotyczne pieśni i piosenki. Zachęcam do przyniesienia domowych wypieków. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Dziękuję za ofiary przeznaczone na ogrzewanie kościoła i plebanii.

2. Dzisiaj można złożyć ofiary do puszki na potrzeby Kościoła Prześladowanego.

3. W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św.

4. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców młodzieży do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

7. Do końca listopada można składać wymienianki roczne, najlepiej w biurze parafialnym lub zakrystii.

8. Można już odbierać zamówione Pisma św.. Są też do nabycia książeczki do nabożeństwa dla dzieci pierwszokomunijnych w cenie 15 zł. Odbiór w kaplicy pod chórem.

9. Jest kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencje mszalne. Do nabycia jest również kalendarz ścienny, który jest cegiełką na rzecz Zakonu św. Łazarza, który założył i prowadzi w Bydgoszczy Hospicjum Perinatalne. Cena kalendarza wynosi 50 zł.

10. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Nawrócenie na niedzielę; Gdy Polska wybuchła; Podwójne życie lekarzy; Wnuczkowa mafia; Wyrwane z niewoli ISIS; Jak Rosjanie „ukradli” nam order; Jesteśmy mostem – o Żydach, którzy wierzą w Jezusa; Kariera wojskowej piosenki; Zawodowo wciskam kit;

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Włoska mistyczka, której Bóg nakazał dawać świadectwo o karze piekła:

12 – 19 listopada 2017

Ewa Sierant – z okazji urodzin oraz dziadkowie i babcie z obojga stron

Leonarda, Tomasz i Benedykt Frasz

Z prośbą o zdrowie i ulgę w cierpieniu dla siostry Doroty

Henryk Grajczyk, Halina i Teodor Skrzeszewscy oraz zmarli z obojga stron

Zygmunt – 35 roczn. śmierci i Anna Bryl oraz zmarli z rodziny Brylów