sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 06 listopada 2017 15:38

Największy z was niech będzie waszym sługą.

Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.”

(Mt 23, 12)

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszami św. modlimy się za naszych zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca. Na obiady dla uczniów naszej szkoły zebraliśmy 96 zł. Bóg zapłać.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych. Różaniec za zmarłych z wymieniankami będzie jeszcze w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Zachęcam do udziału w tej modlitwie.

3. Od poniedziałku raz w miesiącu będzie odprawiana Msza św. w języku łacińskim, który cały czas jest oficjalnym językiem Kościoła Powszechnego. Na stoliku z gazetami są wyłożone dwujęzyczne teksty części stałych Mszy św.. Przed Mszą św. będzie krótka instrukcja dotycząca jej przebiegu. W poniedziałek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie naszego chórku „Boże Echo”.

4. W środę po Mszy św. tradycyjnie zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nabożeństwie na plebanii kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”. Zapraszam wszystkich chętnych.

5. Przypominam, że do 8 listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Od 1-go do 8-go listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy.

6. W najbliższy czwartek na godz. 19.00 zapraszam Radę Duszpasterską w celu omówienia przygotowań do Adwentu i Bożego Narodzenia. Panów radnych proszę o pozostanie po Mszy św. o 11.00, aby ustalić termin Rady Parafialnej.

7. W sobotę, w Święto Niepodległości, zapraszam na Mszę św. o godz. 13.00 w czasie której będziemy Panu Bogu dziękować za naszą wolną Ojczyznę.

8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki zaprezentują montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Wszystkich, którzy chcieliby uczcić Święto Niepodległości zapraszam w niedzielę o godz. 15.00 do Ośrodka Kultury na „Biesiadę patriotyczną”. Będziemy mieli okazję wspólnie śpiewać znane patriotyczne pieśni i piosenki. Zachęcam do przyniesienia domowych wypieków. Będzie to druga niedziela miesiąca. Ofiary bedą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i plebanii.

9. Do końca listopada można składać wymienianki roczne, najlepiej w biurze parafialnym lub zakrystii.

10. Od przyszłego poniedziałku do końca listopada kandydaci do bierzmowania będą mogli zdawać zadany materiał z katechizmu.

11. Jest kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencje mszalne. Do nabycia jest kalendarzyk kieszonkowy naszej diecezji w cenie 5 zł. Do nabycia jest również kalendarz ścienny, który jest cegiełką na rzecz Zakonu św. Łazarza, który założył i prowadzi w Bydgoszczy Hospicjum Perinatalne. Cena kalendarza wynosi 50 zł.

12. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Własność czeka na sprawiedliwość; Żyłam z etykietą ofiary; Pomagamy z empatią; Afryka oddała im dzieciństwo; Uczymy rozmawiać z biskupem; O Bogu w islamie; Rozmowa, która leczy; Innej ojczyzny nie mają – polskich Tatarach;

14. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Program XXXVI Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy:

Świadectwo Pawła Cwynara – byłego przestępcy:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

5 – 12 listopada 2017

Joanna Bogusz – 1 roczn. śmierci – od męża i dzieci

Helena i Ryszard Rak – od wnuków i prawnuków

Zmarli z rodziny Skobel, Radzikowskich i Stolarskich oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Za wszystkich zmarłych z rodziny Nalewalskich i Cebulskich

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Anny Mazurek w 90. roczn. urodzin

W 45 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski i Bożą opiekę oraz z prośbą o Boże Błogosławieństwo i wsparcie Matki Bożej dla Jubilatów i ich rodziny

Wiktoria Rogaszewska – 20 roczn. śmierci

Zenon Banach – 1 roczn. śmierci