sobota, 19 października 2019

Statystyka

Odsłon : 1246263

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
wtorek, 31 października 2017 09:31

 [...] Syn Człowieczy przyszedł szukać i zbawić to, co zginęło”

(Łk 10, 10)1. W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy niedzielę misyjną. W naszych modlitwach pamiętaliśmy o misjonarzach, którzy także w naszym imieniu głoszą Ewangelię w wielu krajach świata. Na Papieskie Dzieła Misyjne zebraliśmy 745 zł. Bóg zapłać. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na obiady dla uczniów naszej szkoły.

2. Kończy się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Różaniec będzie jeszcze jutro po Mszy św. wieczornej. Natomiast różaniec za zmarłych z wymieniankami będzie w czwartek i piątek oraz w przyszły poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. W poniedziałek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów, a o godz. 19.00 kolejne spotkanie naszego chórku „Boże Echo”.

4. W środę - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele będą jak w każdą niedzielę, a na cmentarzu w Dąbrówce Nowej, poprzedzona procesją żałobną o godz. 13.00. Msza święta z procesją żałobną na cmentarzu w Samsiecznie jest o godz. 13.00, a w Ślesinie Msza św. w kościele o godz. 12.00, a następnie procesja żałobna na cmentarzu. Różaniec za zmarłych z wymieniankami będzie 2, 3 i 6 listopada – wymienianki można składać po Mszy świętej w biurze parafialnym. Natomiast wymienianki roczne, które będą przed Mszami św. jak dotąd, w pierwszą niedzielę miesiąca, można składać do końca listopada, zaznaczając godzinę Mszy św.

5. Przypominam, że w pierwszych dniach listopada Kościół daje nam możliwość uzyskania odpustów: Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1-go listopada do północy 2-go listopada po spełnieniu następujących warunków: Komunia Św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. - Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Od 1-go do 8-go listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Do chorych i starszych z posługą sakramentalną udam się jak zwykle od godz. 9.00. W czasie nabożeństwa różańcowego po Mszy św. wieczornej odmówimy również Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W sobotę po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi wynagradzające za grzechy świata.

8. Za tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszami św. pomodlimy się za naszych zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

9. Od przyszłego poniedziałku raz w miesiącu będzie odprawiana Msza św. w języku łacińskim, który cały czas jest oficjalnym językiem Kościoła Powszechnego. Na stoliku z gazetami są wyłożone dwujęzyczne teksty części stałych Mszy św. W poniedziałek za tydzień przed Mszą św. będzie krótka instrukcja dotycząca jej przebiegu.

10. Jest kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencje mszalne. Do nabycia jest kalendarzyk kieszonkowy naszej diecezji w cenie 5 zł. Do nabycia jest również kalendarz ścienny, który jest cegiełką na rzecz Zakonu św. Łazarza, który założył w Bydgoszczy Hospicjum Perinatalne. Cena kalendarza wynosi 50 zł.

11. W kaplicy pod chórem można się jeszcze wpisać pod petycją „Zatrzymaj aborcję”.

12. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: książeczka-dodatek „Modlitwa na każdy dzień”

14. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Proboszcz poleca:

Artykuł pt. „Życie wieczne i modlitwa za zmarłych”:

https://gloria.tv/article/8UQ2QdveXVC61evgHUBV6Vck4 

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

29 października – 5 listopadaa 2017

 

 

 

Niedziela

29.10

8.30

Wacław Parzonko, Urszula Kurdziel, Zygfryd i Wiesław Nowiccy oraz zmarli z tych rodzin

11.00

Helena i Ryszard Rak – od Matek Różańcowych

poniedziałek

30.10

18.00

wtorek

31.10

8.30

W intencji parafian żywych i zmarłych

środa

1.11

8.30

Pelagia – 26 roczn. śmierci, Leon, Genowefa i Leonard Wawrzyniakowie

11.00

Zmarli z rodziny Heinemann

13.00

Msza św. z procesją na cmentarzu w Dąbrówce Nowej

czwartek

2.11

18.00

Alfreda Skarża-Miniszewska – od uczestników pogrzebu

piątek

3.11

18.00

Roman, Helena, Zygmunt i Marcin Gackowscy

sobota

4.11

16.30

Goncarzewy

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Anny Suszka w 30 roczn. urodzin

18.00

Mieczysław Gała – od pracowników Centrum Reumatologii i Rehabilitacji w Bydgoszczy

Niedziela

5.11

8.30

Joanna Bogusz – 1 roczn. śmierci – od męża i dzieci

11.00

Helena i Ryszard Rak – od wnuków i prawnuków

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: wtorek, 31 października 2017 09:33