sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 22 października 2017 19:59

Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.”

(Mt 22, 21)

1. Dziękuję za złożone ofiary, także te indywidualne na ogrzewanie kościoła i plebanii. Dziękuję za skoszenie trawy i prace porządkowe na terenie przykościelnym. Nowożeńcom dziękuję za piękne kwiaty zdobiące naszą świątynię. Bóg zapłać.

2. Trwa miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe będą po Mszach św. wieczornych – w poniedziałek, środę i piątek. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 17.00. W niedzielę za tydzień różaniec będzie po Mszy św. o 11.00.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 kolejne spotkanie naszego chórku „Boże Echo”.

4. Kandydaci do bierzmowania ostatni raz będą mieli możliwość zdawania treści Ewangelii wg św. Łukasza w najbliższą środę od godz. 16.30 do 17.30 oraz bezpośrednio po Mszy św.. Ci, którzy nie byli ani razu proszę, aby przyszli zdawać z jednym z rodziców.

5. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe razem z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W poniedziałek o godz. 17.00 zbiórka ministrantów.

7. W kaplicy pod chórem można wpisać się pod petycją „Zatrzymaj aborcję”.

8. Jest kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencje mszalne. Do nabycia jest kalendarzyk kieszonkowy naszej diecezji w cenie 5 zł.

9. W dniach 26-27 października odbędzie się IX Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę jako przygotowanie przed peregrynacją obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

10. Można już składać wymienianki jednorazowe i roczne (z zaznaczeniem godziny).

11. Za tydzień będzie ostatnia niedziela miesiąca. Będziemy zbierać ofiary na obiady dla uczniów naszej szkoły.

12. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Młodzi lekarze mogą wymusić zmiany; Jezus mieszka w Azji; Czy AfD jest zagrożeniem dla demokracji? To, co w Europie umiera, w Afryce się rodzi – rozmowa z ks. Szałkiem; rozmowa: Kto trafi do piekła? Dla rodziców: Co zamiast kar? Ojciec na wagę złota;

14. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

O zanieczyszczeniu powietrza w Polsce i na świecie:

22 – 29 października 2017

Wojciech Trela – 40 roczn. śmierci i zmarli z rodziny

Antonina, Franciszek i Jan Maławy

Mieczysław Gała – od państwa Weynów

W intencji dobrodziejów i dobroczyńców naszej parafii

Z prośbą o świętość dla kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania do Służy Bożej

Alfreda Skarża-Miniszewska - Msza św. pogrzebowa

Tadeusz Erdmann i zmarli z rodziny

Wacław Parzonko, Urszula Kurdziel, Zygfryd i Wiesław Nowiccy oraz zmarli z tych rodzin

Helena Rak – od Matek Różańcowych

Poprawiony: niedziela, 22 października 2017 20:01