środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 08 października 2017 19:14

Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła.

Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach.”

(Mt 21, 42)

1. Dzisiaj w drugą niedzielą miesiąca zbieramy ofiary na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Dzisiaj przeżywamy też XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji zbieramy ofiary do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone różańce. O godz. 16.00 w hali „Łuczniczka” rozpocznie się kolejna „Karoliada”.

2. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli wczoraj udział w modlitwie różańcowej w ramach „Różańca do granic”.

3. Trwa miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe będą po Mszach św. wieczornych – w środę i piątek. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 17.00. W niedzielę za tydzień różaniec będzie po Mszy św. o 11.00, a po Mszy o godz. 8.30 odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

4. Dziękuję panu Jerzemu Demydzie za zamontowanie „starych” nowych głośników.

5. Nie będzie Mszy św. w poniedziałek ani we wtorek.

6. Kandydaci do bierzmowania będą mieli możliwość zdawania treści Ewangelii wg św. Łukasza w najbliższą środę od godz. 16.30 do 17.30 oraz bezpośrednio po Mszy św.. Ci, którzy nie byli ani razu proszę, aby przyszli zdawać z jednym z rodziców.

7. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe razem z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

8. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka ministrantów.

9. W kaplicy pod chórem jest wyłożona lista, na którą mogą wpisać się chętni do wspólnoty „Żywego Różańca”. Jest również wyłożone Pismo Święte wydane dużym drukiem. Można zapisać się do jego nabycia.

10. Jest kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencje mszalne.

11. W najbliższą sobotę, 14 października o godz. 14.00 w imieniu Rady Gminy zapraszam na wspólne sprzątanie grobów na cmentarzu przy ul. Dąbrowieckiej. Na zakończenie o godz. 16.00 będzie ognisko.

12. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Demokracja gumowej kuli; Sądy według prezydenta; Matrix stał się rzeczywistością; Święty nie tylko dzięki Wojtyle; dla rodziców: Jak nadrobić szkolne zaległości; Wspomnienie o aktorze Wiesławie Michnikowskim;

14. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Cuda wymodlone na różańcu:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

8 – 15 października 2017

Jan Drojma – 19 roczn. śmierci

W intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin oraz w intencji ks. Proboszcza

Henryk Winiecki, zmarli rodzice z obojga stron oraz Stanisław Pikulik

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty w 54. roczn. urodzin i Weroniki w 14. roczn. urodzin

Mieczysław Gała – od uczestników pogrzebu

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Agnieszki i Marka w 15 roczn. ślubu

Rez.

Franciszek i Jadwiga Ruczkowscy, Jadwiga Kluska – z okazji imienin oraz zmarli z rodz. Ruczkowskich, Piotrowskich i Klusków

Poprawiony: niedziela, 08 października 2017 19:16