środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 01 października 2017 19:22

Moje owce słuchają mojego głosu, Ja znam je, a one idą za Mną.”

(J 10,27)

1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe będą po Mszach św. wieczornych – w poniedziałek, środę i piątek. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 17.00.

2. Składam podziękowania za ofiary do puszki na obiady dla uczniów naszej szkoły. Zebraliśmy 111 zł. Dziękuję panu Jerzemu Demydzie za zamontowanie „starych” nowych głośników. Dziękuję również za posprzątanie kościoła i piękne kwiaty do jego przyozdobienia. Pani Beacie dziękuję za przygotowanie poczęstunku dla kolegów kursowych.

3. Jutro o godz. 19.00 kolejne spotkanie naszego parafialnego chórku „Boże Echo”. Zapraszam też chętnych do wspólnego śpiewania.

4. Kandydaci do bierzmowania będą mieli możliwość zdawania treści Ewangelii wg św. Łukasza w najbliższy poniedziałek i środę od godz. 16.30 do 17.30 oraz bezpośrednio po Mszy św.. Ci, którzy nie byli ani razu proszę, aby przyszli zdawać z jednym z rodziców.

5. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo różańcowe razem z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo różańcowe i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowującej się do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania.

7. Przyszła sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Cała Polska włącza się w akcję „Różaniec do granic”. W naszej parafii będzie ona miała dwa etapy: o godz. 14.00 zgromadzimy się przy kościele i odmówimy część światła Różańca świętego, a po Mszy św. odmówimy część radosną i przez 15 minut będziemy rozważać prawdy zawarte w Różańcu.

8. W sobotę o godz. 9.30 zbiórka ministrantów.

9. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Będziemy zbierać ofiary na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Jest to również dzień przeżywania XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Tego dnia będziemy zbierać ofiary do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Podczas Mszy św. o godz.11.00 dzieci do I Komunii św. będą miały poświęcone różańce.

10. W kaplicy pod chórem jest wyłożona lista, na którą mogą wpisać się chętni do wspólnoty „Żywego Różańca”. Jest również wyłożone Pismo Święte wydane dużym drukiem. Można zapisać się do jego nabycia.

11. Jest kalendarz na przyszły rok. Można zamawiać intencje mszalne.

12. 14 października o godz. 14.00 w imieniu Rady Gminy zapraszam na wspólne sprzątanie grobów na cmentarzu przy ul. Dąbrowieckiej. Na zakończenie o godz. 16.00 będzie ognisko.

13. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

14. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Ukarana troska; Cud, miód i cztery maliny; Nie-zwykły różaniec; Jak inwestować to w ludzi; Wojna albo przesilenie; O Bogu w kilku językach; Cisza – lek bez recepty; Za młoda na mamę? Dla rodziców: Jak wychować mola książkowego?

Szokujące filmy o sytuacji w niektórych krajach Europy:

I N T E N C J E   M S Z A L N E

1 – 8 października 2017

Rozalia i Antoni Łoś – jako podziękowanie za szczególne obdarowanie

Iwona Welter – z okazji urodzin, Aniela Drojma – 3 roczn. śmierci

Józefa Waszkiewicz – od uczestników pogrzebu

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Piotra z okazji 30 rocznicy urodzin i dla Alicji w dniu urodzin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Adama, Jakuba i Michała z okazji urodzin

Mieczysław Gała – rodziny Gałów z Kwieciszewa i od bratowej z synami

W intencji członków Żywego Różańca i ich rodzin oraz w intencji ks. Proboszcza