sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XX Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 07:32

O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!”

(Mt 15, 28)

1. Składam podziękowania za kwiaty do naszego kościoła. Dziękuję również za ofiary z ubiegłej niedzieli na cele inwestycyjne, których było znacząco więcej. Bóg zapłać.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.

3. W dzisiejszą niedzielę i dwie następne będziemy zbierać ofiary na poszkodowanych w czasie tragicznych nawałnic. Polecam tę zbiórkę Waszej hojności.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Trwa akcja Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Tradycyjnie można nabywać cegiełki, z których dochód pozwoli przygotować wyprawki szkolne dzieciom z najuboższych rodzin. Cegiełki można nabywać u ministrantów.

6. Już dzisiaj pragnę ogłosić, że będzie zmieniony porządek Mszy św. w sobotę 2 września. O 16.00 będzie Msza św. w Goncarzewach, a w kościele o 17.30. Zmiana jest wymuszona przez plan dożynek gminnych. Msza św. o 17.30 będzie właśnie Mszą św. dziękczynną naszej gminy.

7. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Wyspy polskich sierot; Brzuch do wynajęcia; Ekstremistów wyhodujemy sami; Polska uchyla drzwi od wschodu; Nowa generacja, nowa jakość?; Worek modlitwy dla Franciszka; Urodzić po swojemu; dla rodziców: Stan nie skupienia dzieci;

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą św., sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

10. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Józefy Waszkiewicz, która mieszkała w Bydgoszczy, a została pochowana na cmentarzu w Dąbrówce Nowej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

Możliwość pomocy bezpośrednio przez Caritas:

20 – 27 sierpnia 2017

Katarzyna i Szczepan Odjas oraz Stanisław, Stefan i Zenobia

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Elżbiety Drzażdżyńskiej z okazji 99 rocznicy urodzin – od rodziny

Mieczysław Gała – od bratanicy Zofii z mężem oraz Ilony z rodziną

Helena i Ryszard Rak – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak

ks. Zygmunt Trybowski oraz za dusze czyśćcowe za które nie modlą się najbliżsi

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Adama z okazji urodzin – od żony i dzieci z rodzinami

Genowefa Krowicka

Rez. † Waleria i Edwin Marach