środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 09 lipca 2017 12:15

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście,

a Ja was pokrzepię.”

(Mt 11, 28)

1. Składam podziękowania za ofiary na półkolonie. Zebraliśmy 190 zł. Dziękuję również kolejnym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na instalację nowego ogrzewania na plebanii oraz ofiary na cele inwestycyjne i remontowe złożone dzisiaj na tacę.

2. Dzisiaj Przychodnia GEMED w ramach akcji „Twoja krew ratuje życie” zaprasza chętnych do oddania krwi. Akcja odbędzie się obok przychodni przy Kolejowej 8 w godzinach 9.00-14.00. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.

3. W poniedziałek rozpoczną się półkolonie. Zapraszamy dzieci na otwarte spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury: w poniedziałek od 9.00 do 11.00 (Warsztaty ilustratorskie do książki „Moja mama mieszka w walizce”, spotkanie z autorami książki, rozmowy o książce, wspólne tworzenie ilustracji) oraz w środę od 10.00 do 11.30 (spotkanie autorskie z Marcinem Brykczyńskim – mistrzem słowa, który opowie o swoich książkach)

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

6. W tym miesiącu – 25 lipca – będziemy przeżywać całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

7. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz piękne kwiaty ozdabiające ołtarze.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Sumienie pani kanclerz; Połowa katamaranu; Chrześcijańska rewolucja w biznesie; Kozacy z Donbasu; Dobro ze skrawków; Nie ostatnie, ale też nie codziennie; Miłość według ojca Karola; dla rodziców: Modlitwa do ekranu.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą św, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Odeszła do wieczności śp. Helena Rak z ul. Mroteckiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

Marcin Bryczyński i jego książki dla dzieci:

9 – 16 lipca 2017

(2 niedz. mies.)

Włodzimierz – 3 roczn. śmierci

Aleksander Jakubczak – z okazji urodzin oraz rodzice z obojga stron

Barbara Niemczewska – od córki Urszuli z rodziną

Helena Rak – pogrzebowa