niedziela, 15 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XIII Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 02 lipca 2017 13:02

Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.”

(Mt 10,37)

1. Jeszcze dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na organizację półkolonii dla dzieci naszej parafii. Przypominam, że półkolonie rozpoczną się od poniedziałku 10 lipca.

2. Składam serdeczne podziękowania kolejnym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na instalację nowego ogrzewania na plebanii.

3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.

5. Za tydzień będzie druga niedziela miesiąca. Ofiary będą przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

6. W przyszłą niedzielę Przychodnia GEMED w ramach akcji „Twoja krew ratuje życie” zaprasza chętnych do oddania krwi. Akcja odbędzie się obok przychodni przy Kolejowej 8 w godzinach 9.00-14.00. Proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.

7. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Do sądu za nieszczepienie dziecka; Amoris laetitia nie zmienia doktryny; Mnich, lekarz, mistrz; Zawsze po stronie człowieka – artykuły-wspomnienia o zmarłym o.Karolu Meissnerze; Napoleon z Millwall; Franciszkopodobni – o nowych kardynałach; Wielodzietni mają się coraz lepiej;

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą św, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

10. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Jakub Grzelczak, stanu wolnego, zamieszkały w Sicienku

Alina Katarzyna Lewandowska, stanu wolnego, zamieszkała w Bydgoszczy

zapowiedź 2

Kto wiedziałby o przeszkodach jest zobowiązany zgłosić je w biurze parafialnym

Strona internetowa Stowarzyszenia „Bractwo Więzienne”:

I N T E N C J E    M S Z A L N E

2 – 9 lipca 2017

Henryk Winiecki – int. od żony i wnuka

Antoni Zabłudowski – 5 roczn. śmierci oraz rodzice z obojga stron

Barbara Niemczewska – od syna z rodziną

Lucyna i Zenon Ostrowiccy