wtorek, 12 listopada 2019

Statystyka

Odsłon : 1253946

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 04 czerwca 2017 18:37

 Nikt nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: "Panem jest Jezus"

(1 Kor 12,3b )1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli dzieciom klas III w sposób uroczysty przeżyć moment przyjęcia I Komunii św. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców za wysiłek w przygotowanie dzieci do tej podniosłej chwili, dziękuję za posprzątanie i przyozdobienie kościoła oraz jego otoczenia. Dziękuję katechetom i wychowawcom. Dziękuję za dar ołtarza w postaci nowych obrusów i szarfy do sygnaturki oraz ofiary złożone w czasie Mszy św.

2. Dzisiaj dzieci klas IV obchodzą rocznicę przyjęcia I Komunii św.. Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Na obiady dla uczniów naszej szkoły zebraliśmy 120 zł.

3. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jak zwykle po wieczornych Mszach św. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto NMP Matki Kościoła.

4. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam na próbę naszego chórku „Boże Echo”.

5. W środę po Mszy św. po nabożeństwie czerwcowym odmówimy modlitwę rzymską. Potem na plebanii spotkanie "Kręgu Biblijnego".

6. W sobotę 3 czerwca o godz. 9. 30 odbędzie się zbiórka ministrantów.

7. Do końca czerwca proszę zgłosić dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz z dzieckiem.

8. W tym roku nasza parafia będzie współorganizować półkolonie dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej (kl. 1-4). Odbędą się one w terminie 10-14 lipca. Opieka i zajęcia z dziećmi będą się odbywać w godzinach 9.00-15.00 według opracowanego planu. Proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. Zostanie przyjętych 15 dzieci – decyduje kolejność zgłoszeń. Wcześniejsza deklaracja nie jest wystarczająca.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Telefon do Watykanu – wspomnienie o Zbigniewie Brzezińskim; Bierzmowanie bez przymusu; Pomaga nawet gdy nie wołamy; Możemy pomóc razem – jak pomóc uchodźcom?; Angielski spokój; Sylwetki nowych kapłanów naszej diecezji; Sukces – czy można się go bać?; Wspomnienie o Zbigniewie Wodeckim; Jest również „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

12. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy, tego dnia kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to również druga niedziela miesiąca – ofiary będą przeznaczone na spłatę ogrzewania na plebanii.

13. W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie ulicami: Mrotecka, Kolejową, Sportową i powrót również Mrotecką.

14. W tym tygodniu została dokonana całkowita wymiana systemu ogrzewania na plebanii: założony został nowoczesny wielofunkcyjny piec gazowy, wymienione zostały wszystkie rury i większość grzejników. Szczególne podziękowania kieruję do pana Jacka Łożyńskiego, którego firma dokonała tej modernizacji. Zwracam się więc z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w sfinansowaniu tej inwestycji. Za zrozumienie i ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

15. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Dariusz Maciej Górecki, st. wolnego, zam. w Sicienku, ul. Owocowa 6a

Karolina Joanna Pawlicka, st. wolnego, zam. w Bydgoszczy w par. Bożego Ciała zap. 2

Kto wiedziałby o przeszkodach jest zobowiązany zgłosić je w biurze parafialnym 

 

Proboszcz poleca:

Z Grzegorzem Wacławem „Dzikim” rozmawia Marcin Jakimowicz fragment książki „Radykalni”:

http://lublin.republika.pl/dziki/dziki.html

 

 

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

4 – 11 czerwca 2017

 

 

 

Niedziela

4.06

8.30

Arleta Barańczyk – od sąsiadów

11.00

Genowefa – 3 roczn. śmierci, Leonard, Pelagia i Leon Wawrzyniak

poniedziałek

5.06

18.00

Krzysztof Smorawiński – od uczestników pogrzebu

wtorek

6.06

8.30

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w posłudze kapłańskiej w rocznicę święceń

środa

7.06

18.00

Genowefa Wawrzyniak – 3 roczn. śmierci oraz Leonard Wawrzyniak

czwartek

8.06

 

 

piątek

9.06

18.00

W intencji parafian żywych i zmarłych

sobota

10.06

15.30

Msza św. ślubna

16.30

Goncarzewy

 

18.00

Ryszard Kątnik – 1 roczn. śmierci

Niedziela

11.06

8.30

Zmarli rodzice: Ignacy – 21 roczn. śmierci i Aniela – 8 roczn. śmierci – z prośbą o łaskę Nieba

11.00

Ignacy Maj – 40 roczn. śmierci, Stanisława Maj oraz Wiesław Lackowski – 14 roczn. śmierci

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 


Poprawiony: niedziela, 04 czerwca 2017 18:40