środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
niedziela, 14 maja 2017 12:13

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.

Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

(J 14, 6)

1. W zeszłą niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas zebrała 350 zł w ramach akcji „Kilometry Caritas”. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Zebrane ofiary przeznaczone będą na cele inwestycyjne. W najbliższym czasie będzie przeprowadzona modernizacja ogrzewania na plebanii – zostanie zainstalowany nowoczesny piec gazowy oraz wymieniona część grzejników.

2. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam na próbę naszego chórku „Boże Echo”.

4. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona naszej parafii. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi ks. Mariusz Jankowski, emerytowany proboszcz parafii w Dębowie. Tradycyjnie zostali również zaproszeni kapłani z naszego dekanatu. Zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w święcie naszej wspólnoty parafialnej.

5. W środę po Mszy św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączoną z nabożeństwem majowym. Po nabożeństwie spotkanie "Kręgu Biblijnego".

6. W sobotę 20 maja udamy się w do sanktuarium w Byszewie. Będzie to pielgrzymka rowerowa. Wyruszymy sprzed kościoła o godz. 8.00. W Byszewie planowane jest nabożeństwo majowe około 9.30, a następnie powrót około godz. 11.00. Zapraszam też wszystkich parafian do przybycia samochodami do sanktuarium i uczestniczenia w nabożeństwie.

7. Do końca czerwca proszę zgłosić dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz z dzieckiem.

8. W tym roku nasza parafia będzie współorganizować półkolonie dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej (kl. 1-4). Odbędą się one w terminie 10-14 lipca. Opieka i zajęcia z dziećmi będą się odbywać w godzinach 9.00-15.00 według opracowanego planu. Proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. Zostanie przyjętych 15 dzieci – decyduje kolejność zgłoszeń. Wcześniejsza deklaracja nie jest wystarczająca.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Patriotyczne otrzeźwienie; Fatima nadal aktualna; Zaprowadź wszystkie dusze do nieba; Komplementy dla Maryi; Przeprosiny bez przeprosin; Uciekaj i krzycz o pomoc; Naznaczony przez zamach; Chcecie, żeby miśki przyjechały?

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Artykuły na 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie:

14 – 21 maja 2017

Michalina i Piotr Ezop, Kazimierz Świetlik

Salomea Kowalczyk – 8 roczn. śmierci oraz zmarli z rodziny

Janina Kaczmarek – od syna Krzysztofa

Uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Boboli

Kazimiera Zwolska

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem św. o. Pio i św. Jana Pawła II dla Aleksandry z okazji imienin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i wsparcie Matki Najświętszej dla rodziny

Joanna – z okazji imienin i Dnia Matki – od męża i dzieci

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Zofii Skobel – z okazji imienin

Stanisław i Antonina Wielińscy – w roczn. śmierci