wtorek, 19 marca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania Drukuj Email
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 14:15

Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy.

(Ps 118,24 )

1. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować kościół na uroczyste przeżycie Świąt Wielkanocnych – za przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz ułożenie kwiatów. Pani Beacie wraz z mamą dziękuję za poczęstunek dla księży w czasie spowiedzi wielkopostnej. Składam również podziękowania za ofiary i dary w czasie święcenia potraw. Panu Jerzemu Demydzie za przygotowanie nagłośnienia na drogę krzyżową i procesję. Panu Michałowi Demydzie za nowe flagi. Wszystkim, którzy podjęli swoje posługi w czasie procesji rezurekcyjnej. Panom strażakom dziękuję za asystę przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną. Ministrantom i lektorom za posługę przy ołtarzu. Pani Dorocie za grę i śpiew nie tylko w czasie ostatnich Świąt.

2. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w liturgii Wielkiego Tygodnia oraz za ofiary złożone w tym czasie, szczególnie dla uczestników piątkowej drogi krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Dziękuję za życzenia i modlitwę z okazji dnia kapłańskiego. Składam również podziękowania za ofiary na cele inwestycyjne, których tym razem było wyjątkowo dużo.

3. Na budowę szkoły w Czadzie zebraliśmy jako jałmużnę wielkopostną 268 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

4. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. O 12.30 w Goncarzewach. Tego dnia zbieramy ofiary na uczelnie katolickie w naszej diecezji.

5. W środę po Mszy św. jak zwykle zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W sobotę o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. Odbędą swoją pierwszą spowiedź. Proszę o modlitwę za te dzieci, aby dobrze przeżyły to spotkanie Chrystusem przebaczającym.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

8. W tym roku nasza parafia ma zamiar zorganizować półkolonie dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. W planach jest opieka nad dziećmi jeden tydzień od poniedziałku do piątku w jednym z dwóch tygodni lipca w godzinach np. 9.00-15.00.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze między innymi: Bez Zmartwychwstania świat byłby smutny; Wieczność dla niecierpliwych?; Procesja obywatelska; Uzdrowiony przez brata Alberta;

10. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Jak się świętuje Wielki Tydzień w Jerozolimie:

Inne artykuły świąteczne w portalu Opoka:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

16 – 23 kwietnia 2017

Wielka- nocna

Anna i Jan Stasiak, Sylwester i Łukasz Dąbrowscy

Natalia Markiewicz i Zdzisław Nawrocki

12.30 Goncarzewy

Genowefa Szalla – 2 roczn. śmierci, Jerzy Szczuczko – z okazji imienin

Wielkanocny

Zmarli z rodziny Kwiatkowskich oraz Bronisława Rapata

Łukasz Dąbrowski – 15 roczn. śmierci