poniedziałek, 20 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Drukuj Email
niedziela, 01 stycznia 2017 10:20

Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu.

(Łk 2, 18)

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Z okazji nowego roku składam wszystkim parafianom i gościom życzenia wszelkiej pomyślności, obfitości Bożego błogosławieństwa i wszelkiego dobra. Po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca. Dzisiaj wyjątkowo zbieramy ofiary na obiady dla uczniów naszej szkoły.

2. Dziękuję wszystkim, którzy w środę wzięli udział we Mszy Św. dziękczynnej mieszkańców gminy Sicienko za dobry mijający rok i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w nowym roku.

3. Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do uroczystego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia: Dziękuję panu wójtowi Janowi Wachowi za choinki do naszego kościoła, panom, którzy je przywieźli i ustawili w kościele, za nową szopkę panu Mikołajczakowi, wszystkim, którzy przygotowali szopkę, przyozdobili cały kościół i go posprzątali, także za pomoc w posprzątaniu plebanii oraz za wszelką życzliwość i pomoc.

4. W najbliższy piątek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę, w Goncarzewach o 12.30. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na godzinę 15.00 zapraszam dzieci na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Zostaną wtedy rozdane upominki za gorliwe uczestnictwo w roratach. Na plakacie znajdują się informacje o Orszaku Trzech Króli, który odbędzie się w Bydgoszczy. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne.

5. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o 11.00 odbędzie się tradycyjny koncert kolęd w wykonaniu miejscowego chóru „Wrzos”. Zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: ; https://www.przewodnik-katolicki.pl/

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i skutecznego wstawiennictwa niebieskiego Patrona.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

9. Duszpasterskie nawiedzenie rodzin czyli kolęda to okazja do wspólnej modlitwy, poświęcenia mieszkania, rozmowy z domownikami. Składane z okazji kolędy ofiary są znakiem naszej troski o wspólne dobro parafii. Jeżeli ktoś pragnie złożyć ofiarę to proszę ją dobrze opisać: czy jest przeznaczona na montaż ogrzewania, na sprzątanie kościoła czy jest to ofiara kolędowa. Liczę też na Wasze uwagi i propozycje w sprawach życia religijnego naszej parafii oraz spraw gospodarczych. Szczególnie o planach budowy nowego ogrodzenia wokół kościoła. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w sobotę od godz. 10.00, a w dni powszednie od 15.00. W czasie kolędy Msze św. w tygodniu o godz. 8.30 odbywają się w kaplicy.

10. W gablocie ogłoszeń można zobaczyć zdjęcia zabytkowych kinkietów.

11. Odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leon Synakiewicz z ul. Mroteckiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

12. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

2.01 – poniedziałek - od godz.15.00 - Goncarzewy I część

3.01 – wtorek - od godz.15.00 - Goncarzewy II część

4.01 – środa - od godz.15.00 - Piotrkówko wyb., Wojnowo wyb., Smolary

5.01 – czwartek - od godz.15.00 - ul. Budy, ul. Dąbrowiecka i ul. Bydgoska numery parzyste od końca

Okrutne postępowanie wyrodnej matki:

1 – 8 stycznia 2017

Mieczysław Żugaj – z okazji imienin – od córki z rodziną

Weronika Szeffs – w rocznicę śmierci

ks. Hieronim Krawczyński

ks. Lambert Mikołajczak

Wincentyna Kalwaczyńska – od uczestników pogrzebu