poniedziałek, 20 maja 2019

Statystyka

Odsłon : 1183505

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Ogoszenia parafialne - X Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 06 czerwca 2016 16:22

 

A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: Wielki prorok powstał wśród nas [...]

(Łk 7, 16)


 1. Dzisiaj obchodzimy IX Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Panu Bogu za łaski, które otrzymujemy z Jego dobroci. Zbieramy ofiary do puszki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dzisiaj dzieci klas IV przeżywają w czasie Mszy św. o godz. 11.00 rocznicę przyjęcia I Komunii św.. Otaczajmy je naszymi modlitwami i wspierajmy w dążeniu do dojrzałej wiary.

 2. Na obiady dla uczniów naszej szkoły zebraliśmy 260 zł.

 3. Jeszcze raz składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pobożnego przeżycia Oktawy Bożego Ciała.

 4. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Zachęcam do odmawiania litanii przy figurach lub krzyżach w naszych miejscowościach. Szczególnie zachęcam do modlitwy o urodzaje. W tych dniach módlmy się też za dzieci, które przyjęły I Komunię Św.

 5. W poniedziałek o 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”.

 6. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy łącznie z nabożeństwem czerwcowym. Po nabożeństwie odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Koła Biblijnego.

 7. W czwartek zapraszam wszystkich, którym czas i obowiązki na to pozwolą na Mszę św. o godz. 11.00. Tego dnia razem z moimi kolegami kursowymi będę dziękował za dar kapłaństwa w XXI rocznicę święceń.

 8. Dziękuję Paniom z ul. Kolejowej za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

 9. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 9.30.

 10. Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. W poniedziałek zostanie podpisana umowa na wykonanie ogrzewania w naszym kościele. Zostanie ono wykonane w połowie sierpnia. Zapłata zostanie przekazana wykonawcy w trzech ratach.

 11. Przypominam, aby do końca czerwca zgłosić dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. oraz młodzież, która chce przyjąć sakrament bierzmowania.

 12. W biurze parafialnym są do nabycia płyty kompaktowe z piosenkami na ŚDM. Cena płyty 25 złotych – dochód jest przeznaczony na ŚDM.

 13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Święty dzieci i polityków – o św. Stanisławie Papczyńskim; Szansa dla kobiet po aborcji; Polska to wspólna sprawa – o dwóch wspólnotach; Euro bez terroru? Dla rodziców: Poczytaj mi mamo; https://www.przewodnik-katolicki.pl/

 14. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i skutecznego wstawiennictwa niebieskiego Patrona.

 15. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

 

 

   

  Proboszcz poleca:

Najbardziej spektakularny cud - we śnie odrosła mu noga!:

http://www.fronda.pl/a/najbardziej-spektakularny-cud-we-snie-odrosla-mu-noga,70694.html

 

 

 

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

5 – 12 czerwca 2016

 

 

 

Niedziela

5.06

8.30

Tomasz Dąbek – z okazji urodzin

11.00

Genowefa – 2 roczn. śmierci, Pelagia, Leon i Leonard Wawrzyniak

poniedziałek

6.06

18.00

Genowefa Wawrzyniak – 2 roczn. śmierci

wtorek

7.06

8.30

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo z okazji kolejnej rocznicy święceń

środa

8.06

18.00

Pelagia Marach – od uczestników pogrzebu

czwartek

9.06

11.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo w XXI rocznicę święceń kapłańskich

piątek

10.06

18.00

Franciszek, Bogdan i Felicja Marach

sobota

11.06

16.30

Goncarzewy

W intencji parafian żywych i zmarłych

18.00

Łucjan Łassa – 18 roczn. śmierci oraz dziadkowie z obojga stron – intencja od córki Lucyny z rodziną

Niedziela

12.06

8.30

Jerzy Kossakowski – 17 roczn. śmierci, Zofia Szreder – 4 roczn. śmierci oraz rodzice z obojga stron

11.00

Ignacy Maj – 39 roczn. śmierci, Stanisław Maj oraz zmarli z rodziny

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: niedziela, 07 sierpnia 2016 11:41