środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XIX Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 06:50

”Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba.

Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki.

Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.”

(J 6, 51)

1. Zmarł proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ślesinie ks. Zbigniew Ciorkowski. Dzisiaj o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. z wprowadzeniem ciała do kościoła. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00 w parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Solcu Kujawskim. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

2. Dziękuję za kolejne ofiary przekazane na cel remontowy, zarówno na tacę jak i konto bankowe. Liczę na dalszą Waszą życzliwość i ofiarność.

3. W środę zapraszam na Mszę św., a następnie nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Zapraszam na wspólny wyjazd na Mszę św. oraz nabożeństwo fatimskie do sanktuarium Matki Bożej w Byszewie, która rozpocznie się w czwartek o godz. 20.00. Wyjedziemy sprzed kościoła o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich do udziału.

5. W tym tygodniu w sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w parafii św. Maksymiliana na Osowej Górze odbędzie się w piątek o godz. 18.00. Zapraszam do udziału w rowerowej pielgrzymce na te uroczystości. Wyjedziemy sprzed kościoła o godz. 16.30.

6. Jak co roku Caritas naszej diecezji organizuje akcję „Z uśmiechem do szkoły”. Zachęcam Parafian do nabywania cegiełek, aby wspomóc dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialno-bytowej. Cegiełki w cenie 1, 2 lub 5 zł można nabyć w biurze parafialnym lub w zakrystii.

7. Już dzisiaj chcę uprzedzić, że nie będzie Mszy św. od przyszłego poniedziałku do piątku włącznie (17-21 sierpnia). Z pilnymi sprawami duszpasterskimi proszę zwracać się do proboszcza w Dąbrówce Nowej.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł przedstawiający historię parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Miasteczku Krajeńskim; https://www.przewodnik-katolicki.pl/

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego. Wszystkim wypoczywającym i gościom życzę daru Bożej radości i pokoju.

11. Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość oraz za złożone ofiary.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Krzysztof Kierzkowski, stanu wolnego, zam. w Bydgoszczy

Dominika Maria Grabarz, stanu wolnego, zam. w Sitnie zap. I

2. Łukasz Matczak, stanu wolnego, zam. w Wojnowie

Sandra Waszczyk, stanu wolnego, zam. w Wojnowie zap. I

Kto wiedziałby o przeszkodach powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

9 – 16 sierpnia 2015

Waleria i Edwin Marach, Edwin, Franciszek, Bogdan i Felicja

Ewa Sierant – 7 roczn. śmierci oraz zmarli dziadkowie z obojga stron

Edmund Dornowski – z okazji urodzin