środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 12 lipca 2015 13:35

”Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa;”

(Ef 1, 3)

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zrobimy wspólne zdjęcie, które umieścimy w kapsule czasu w najbliższy piątek.

2. W poniedziałek zapraszam na Mszę św., a następnie nabożeństwo fatimskie ku czci Matki Bożej. Do czwartku wszystkie Msze św. będą się jeszcze odbywały w kaplicy.

3. W środę zapraszam na Mszę św., a następnie nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu zakończą się prace remontowe. Dziękuję za kolejne ofiary, które do tej pory wpłynęły na cel remontowy. Za zaangażowanie i ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać. Jednocześnie pragnę poinformować i zaprosić wszystkich parafian w piątek na uroczystą Mszę św., w czasie której podziękujemy Panu Bogu za szczęśliwie przeprowadzone prace. Wdzięczność okażemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia tak poważnego dzieła. Po Mszy św. umieścimy w przygotowanym miejscu kapsułę czasu.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Grecka tragedia, czyli błędne koło strefy euro; Jak ocalić małżeństwo przed rozwodem i jakie są jego skutki? Jaki będzie świat za 15 lat? O pieszej pielgrzymce na Jasną Górę; Do Boga prowadzą też uczucia; dla rodziców: Jak zapewnić nastolatkowi bezpieczny wypoczynek? O pierwszym w Polsce łańcuchowym przeszczepie nerek; https://www.przewodnik-katolicki.pl/

6. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego. Wszystkim wypoczywającym i gościom życzę daru Bożej radości i pokoju.

8. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość oraz za złożone ofiary. Szczególne podziękowania za posprzątanie kościoła i przyozdobienie kwiatami na dzisiejszą niedzielę. Jednocześnie proszę o zgłoszenie się chętnych, którzy mogliby posprzątać kościół w piątek.

Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Synakiewicz, stanu wolnego, zamieszkały w Kasprowie

Aldona Snopek, stanu wolnego, zamieszkała w Kasprowie      zapowiedź pierwsza

Kto wiedziałby o przeszkodach powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

12 – 19 lipca 2015

Włodzimierz – 1 roczn. śmierci i Andrzej

Aleksander Jakubczak – z okazji urodzin oraz zmarli rodzice z obojga stron

Za parafian żywych i zmarłych