środa, 26 czerwca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2015 09:59

”Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity [...]”

(J 15, 5)

1. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie i do sanktuarium w Byszewie. W najbliższą sobotę wyruszymy pieszo do Byszewa. Pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 8.00. Po dojściu na miejsce Msza św. - powrót indywidualnie. Zachęcam wszystkich parafian by przybyli do Byszewa samochodami na godz. 12-13.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać przeniesioną z niedzieli Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. O godz. 19.00 zapraszam na próbę młodzieżowej scholi parafialnej.

3. W środę zapraszam na Mszę św., a następnie na nabożeństwo majowe i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W piątek obchodzimy uroczystość św. Stanisława, męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

5. Przypominam, że do końca sierpnia Msza św. w Goncarzewie jest odprawiana o godz. 19.00.

6. W drugiej połowie maja będzie zbiórka elektrośmieci, z której dochód będzie przeznaczony na cele misyjne. Ministranci będą rozdawać ulotki informujące o tej akcji.

7. Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Są tam również foldery dla tych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami na Światowych Dniach Młodzieży.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Kim był zmarły niedawno prof. Władysław Bartoszewski? Ile może prezydent? Jak wygląda patriotyzm dzisiejszej młodzieży? Dachau znaczy śmierć; Duszpasterstwo związków niesakramentalnych w teorii i praktyce; dla wszystkich: Moje dorosłe rodzeństwo; https://www.przewodnik-katolicki.pl/

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Nasza parafia otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na kapitalny remont dachu naszego kościoła. Suma dofinansowania to 75% wszystkich kosztów. Parafia jest zobowiązana do zapewnienia reszty planowanej sumy inwestycji. Otrzymamy również pomoc finansową z naszej gminy. Proszę więc chętnych parafian z poszczególnych miejscowości i ulic Sicienka o podjęcie wysiłku zbierania ofiar w wyznaczonych rejonach. W biurze parafialnym będzie można odebrać opieczętowane listy do tych zbiórek. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

12. Dziękuję za wszelką pomoc, szczególnie przy sprzątaniu kościoła oraz za złożone ofiary.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

3 – 10 maja 2015

Władysław Krowicki – od wnuków z Sitna

Jerzy, Janusz i Urszula Kalwaczyńscy