poniedziałek, 09 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 13:48

”Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie

w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach. ”

(Łk 24, 44)

1. W piątek młodzież naszej parafii przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Dzisiaj zostaną poświęcone krzyże, które będą pamiątką po tym wydarzeniu. Dzisiaj panowie radni zbierają ofiary na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. Proszę, aby jak najszybciej dostarczyć deklaracje przyjęcia pielgrzymów w swoich domach na Światowe Dni Młodzieży.

2. Wczoraj, w sobotę, do naszej parafii przybyła pielgrzymka Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli z parafii prowadzonej przez OO. Jezuitów w Szczecinie. Pielgrzymi modlili się w naszym kościele przed relikwiami naszego świętego Patrona.

3. Dziękuję wszystkim, którzy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej pomogli w rozebraniu dekoracji świątecznych i posprzątaniu kościoła. Bóg zapłać za pomoc.

4. Jutro na godz. 16.00 zapraszam na plebanię panów radnych. Zaproszeni są również przedstawiciele naszych władz samorządowych i kulturalno-oświatowych. Spotkanie będzie dotyczyło przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

5. W środę zapraszam na Mszy św. a następnie na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W tym tygodniu w czwartek obchodzimy uroczystość św. Wojciech, głównego patrona Polski. Zapraszam do modlitwy za jego przyczyną.

7. W piątek o godz. 19.00 spotkanie naszej parafialnej scholi. Zapraszam nowych scholistów.

8. W sobotę o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Czy katolik ma prawo wyrażać swoje poglądy publicznie? O zapomnianej masakrze na Ormianach; Rozwódka, wikingowie i chrzest Polski; Czy w kraju gdzie litr benzyny kosztuje 4 grosze może dojść do protestów? Grosze, złotówki, tysiące = miliony dobra; dla rodziców: Po co zadania domowe? https://www.przewodnik-katolicki.pl/

10. Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Są tam również foldery dla tych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami na Światowych Dniach Młodzieży.

11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

13. Dziękuję za wszelką pomoc i złożone ofiary.

19 – 26 kwietnia 2015

Tomasz Dąbek – 2 roczn. śmierci

Mieczysław Folerzyński – 1 roczn. śmierci – od żony i dzieci

Zenon Nalewalski