czwartek, 25 kwietnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1162924

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Ogłoszenia Duszpasterskie - I Niedziela Adwentu rok B Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
sobota, 29 listopada 2014 19:53

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Skończył się rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”, a zaczyna się następny, któremu patronują słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. W poniedziałek, środę i piątek zapraszam wszystkich na Roraty. Proszę dzieci, aby przyszły z lampionami.

 2. Panowie radni zebrali 890 zł na cele inwestycyjne i remontowe oraz ogrzewanie kościoła. Dziękuję też za ofiary na sprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary oraz za wszelką życzliwość i pomoc.

 3. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszam na kolejne spotkanie grupy oazowej młodzieży.

 4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. Zostały założone plastikowe okna na plebanii. Dziękuję za pomoc przy dokończeniu prac montażowych i sprzątaniu plebanii.

 6. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duża w cenie 15 zł, a mała 5 zł. Jest także do nabycia poświęcony opłatek. Świece i opłatki można odbierać w kaplicy przy wyjściu z kościoła albo biurze parafialnym. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary.

 7. W tym tygodniu będzie pierwszy piątek miesiąca. Do starszych, schorowanych i samotnych z posługą sakramentalną udam się w piątek od godz. 8.30. Następna możliwość przyjęcia Komunii św. dla chorych będzie jeszcze przed świętami. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00.

 8. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.00 nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca.

 9. W przyszły poniedziałek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki.

 10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Wybaczyć „pijany” czas – wybaczanie jako temat numeru; Jak się żyje w dziewięcioosobowej rodzinie?; Wywiad z reżyserem Krzysztofem Zanussim; do numeru jest załączony kalendarz na przyszły rok.

 11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego.

 12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

 

 

 

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

30 listopada – 7 grudnia 2014

 

 

 

Niedziela

30.11

8.30

Franciszek (1 roczn. śmierci) oraz Barbara

11.00

Marta i Wiesława Fogt

Poniedziałek

1.12

18.00

Za Parafian żywych i zmarłych

Wtorek

2.12

8.00

Środa

3.12

18.00

Jan i Anna Stasiak

Czwartek

4.12

8.00

Piątek

5.12

18.00

Anna i Jan Stasiak, Sylwester i Łukasz Dąbrowscy

Sobota

6.12

16.30

Goncarzewy

Zdzisław Rydzewski – 2 roczn. śmierci

18.00

† Małgosia Kozłowska – w rocznicę urodzin

Niedziela

7.12

8.30

Janina Chyrchel – 15 roczn. śmierci

11.00

Edward Radzikowski i zmarli z rodziny

 

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

Poprawiony: wtorek, 02 grudnia 2014 07:38